Stúdió a zsebedben: 250 millió forintos befektetést kap a mobilos videógyártást forradalmasító magyar startup
Manapság már szinte bárkiből lehet hobbivideós, de sokak számára egyben hivatást és megélhetést is jelent az audiovizuális tartalmak készítése. A verseny óriási az online térben, és nem csupán a mennyiség, de a minőség is sokat számít a telített piacon. A magyar RECnGO mobilalkalmazása éppen erre a kihívásra kínál megoldást: segítségével bárki levezényelhet egy akár 6 kamerás élő közvetítést is saját okoskészülékeivel.
Míg néhány éve alapvetéssé vált, hogy online jelenlét nélkül nem létezik üzleti siker, ma már ezt a különböző platformokra feltöltött videós tartalmak kapcsán is elmondhatjuk. Ezzel párhuzamosan rohamléptekben fejlődnek a kapcsolódó technológiák, hiszen az e-kereskedelemben vagy éppen a digitális rendezvénypiacon is sorsdöntő lehet a minőségi képi anyagok készítése, a dübörgő influenszer iparról nem is beszélve. Ezt felismerve hívta életre a RECnGO-t az Ustream-től érkező Schwarz Gábor alapító társával, Szél Gergellyel, hogy egy olyan forradalmi innovációt hozzanak az élő közvetítések piacára és a produkciós műsorgyártásba, amely költség- és időhatékonyság szempontjából is verhetetlen. Applikációjuk segítségével a felhasználók saját okoseszközeikből egy akár 6 kamerából álló hálózatot is létrehozhatnak, ezzel új dimenzióba repíthetik az élő streamingek és az időzített videós tartalmak gyártását.
RECnGO: komplex videós szakértelem egy applikációban
A mobilos tartalomgyártás száguldó világában gyakorlatilag naponta érkeznek a fejlesztések, ráadásul az új generációk számára gyermekjáték az “élőzés” és a közösségi platformokra tölthető videók készítése. A RECnGO alkalmazása azonban nem csupán egyszerűvé és gyorssá teszi a tartalmak előállítását, de egyedülállő megoldásaival stúdióminőségű képi anyagokat hozhatnak létre a felhasználók. A videósnak elegendő letöltenie az applikációt készülékére és azt összekötni többi okoseszközével, így akár a távolból is lehetősége lesz kiválasztani a megfelelő kameranézetet, és beszerkeszteni azt az élő közvetítésbe. Ez ráadásul rendkívül költséghatákonnyá teszi az egész produkciót, hiszen nem lesz szükség további kábeles csatlakozásra vagy stream hardver eszközökre, de vágó és szerkesztő is lehet egyszerre a felhasználó – akár valós időben.
“Régen elmúltak már azok a napok, amikor egy rövid céges bemutatkozó videóhoz vagy online beszélgetéshez egy komplett videós vállalkozást hívtunk segítégül. A fiatalok szinte már készségszinten készítik a videókat és a streameket, mi pedig olyan eszközt szerenénk a kezükbe adni – legyen szó szabadidős vagy üzleti alapon működő videósokról –, mely még profibb tartalmak előállítását teszi lehetővé. A 6 kamerás, élőláncos megoldás mellett a RECnGO applikációval előre felvett vágóképeket vagy videóbetéteket is az élő közvetítésbe szerkeszthetnek a felhasználók, az anyagokat valós időben megoszthatják a közösségi oldalakon, de későbbi felhasználásra is félretehetik. Ezzel nem csak a minőség javítható jelentősen, de a felvételt követően a vágással töltött hosszú óráktól is elbúcsúzhatunk” – mondja Schwarz Gábor, a RECnGO egyik alapítója.
Tőkebefektetésből terjeszkedés: irány az angolszász piac
Habár a két alapító már 2015-ben megkezdte a közös munkát, a RECnGO 2019-ben kapta meg első körös, 50 millió forintos befektetését a Hiventures inkubációs programjának köszönhetően. Saját fejlesztésű alkalmazásuk elérhetővé vált a Google Play áruházban, és már biztos visszatérő ügyfelekként tudhattak olyan rendezvényóriásokat, mint a CESA (Central European Startup Awards). A RECnGO idén bekerült a TOP100 magyar digitális fejlesztést bemutató kiadványba, nyáron pedig értékesítési partneri együttműködést írtak alá a Catawikivel, Európa egyik legnagyobb digitális piacterével. A második születésnapját ünneplő startup ráadásul 2021-ben újabb mérföldkőhöz érkezett, ugyanis a Hiventures magvető programjából további 250 millió forintnyi tőkebefektetéshez jutott. Hogy merre vezet a mobilos élő közvetítéses piacot innováló magyar cég útja?
“Még idén szeretnénk előrukkolni a RECnGO applikáció iOS verziójával, amivel természetesen a terjeszkedés, újabb piacok meghódítása a cél. Jelenleg az USA és az Egyesült Királyság tűnik a legérdekesebbnek számunkra, szeretnénk minél alaposabban felmérni a lehetőségeinket, de abban biztosak vagyunk, hogy az iOS-re fejlesztett alkalmazás megjelenése komoly előrelépést jelent majd ebbe az irányba. Tervezünk még további verzió frissítéseket, valamint izgalmas új funkciók beépítését is. A tőkebevonásnak köszönhetően a csapatot is bővíteni tudjuk, ezzel pedig nem csak a jelenlegi B2C célcsoportunk elérését növelhetjük, hanem nyitni tudunk B2B irányba is, hogy a vállalati ügyfeleink kiszolgálását is erősíthessük”- vázolja a jövőbeli terveket Szél Gergely, a RECnGO ügyvezetője.