A hajnali kelés lenne a siker titka?
A hajnal a legjobb időszak az üzleti döntések meghozatalára – állítja az író. Ha hajnalban kelünk, akkor úgy érezhetjük: kézbe vettük a saját sorsunkat. Nyertünk három órát.
Thomas C. Corley öt éven át figyelte a milliomosokat, és a megfigyelt alanyok fele hajnalban kelt. Richard Branson, a Virgin alapító főnöke egymilliárd dolláros vagyona ellenére nem lustálkodik reggelente, pedig megtehetné. Minden nap ötkor kipattan az ágyból – bár már nem fiatal. Ugyanígy Jack Dorsey, akinek a vagyonát 1,2 milliárd dollárra becsülik. Ő a Twitter főnöke. Szintén fanatikus korán kelő. A napját futással indítja, majd munkához lát.
A hajnal a legjobb időszak az üzleti döntések meghozatalára – állítja az író. Change Your Habits – Change Your Life (Változtasd meg a szokásaidat – Változtasd meg az életed!) című könyve szerint ha hajnalban kelünk, akkor úgy érezhetjük: kézbe vettük a saját sorsunkat. Nyertünk három órát. Ez az idő kizárólag a miénk, hiszen senki sem várja azt, hogy visszahívják hajnali ötkor. Nincs semmi, ami elvonja a figyelmet a fontos dolgokról. Persze ez sem igaz egészen, hiszen ma már a világ gazdasága globálisan működik. Aki Európában él és dönt, annak nem árt pontosan informálódnia az amerikai és az ázsiai fejleményekről – írja a South China Morning Post.
A fanatikus korán kelő milliárdosok már megalakították az „early bird” klubot. Rájöttek ugyanis, hogy jobb, ha kettesben kocognak az üres utcákon hajnalban. Így nemcsak a biztonság nagyobb, de a motiváció is: ha a másik sem lankad, pedig elmúlt már hatvan, akkor én sem maradhatok le! A versenyszellem nagyon fontos ebben a körben. Ha önmagukat ennyire hajtják, akkor joggal várhatják ezt el másoktól is.