Jump to content

Szakértőnk válaszol


Kérdések-válaszok

Ingatlan lízing esetén a törvény hogyan határoz az árfolyamgátról? Ott is érvényes a kilencven napos hátralék max, vagy egyáltalán nem lehet hátralékban az ügyfél?
Az ingatlan lízing esetében ugyanazok a szabályok állnak fenn, mint a többi esetben, vagyis legfeljebb három hónapos hátralékkal lehet igénybe venni az árfolyamgátat.
2012. szeptember. 07. 19:53
Negy eve fizetek autoreszlest sweici frankban,kezdtem 180/ft-al de aztan szep lassan 1/3 -aval magasabb lett,most mar nem tudom fizetni.Szeretnem egyosszegben kivaltani 180/sw.frank a fennmaradot-persze forint alapu hitellel-.lehetseges e? -de az is lehetseges jo lenne szamomra,ha a fiam kifizeti a fent maradt 4 eves kolcsont es az auto az ove lesz.Van e erre mod?Tiszteletem Molnarne
Egyösszegű visszafizetésre szinte minden pénzintézetnél van lehetőség, ám ennek feltételei eltérőek, ezért erről az illetékes banknál kell érdeklődni. Az azonban kizárt, hogy jelenleg bármelyik bank is engedné 180 forintos svájci frank mellett visszafizetni a hitelt, hiszen a váltószám 230 felett van. Ez igaz a hitel forint alapúra váltásánál is, ami a fentebb leírt okok miatt nem 180 forint/svájci frank árfolyam mellett valósulna meg.
2012. szeptember. 07. 18:55
Tisztelt Szakértő!



1953-as vagyok, év végén korhatár előtti ellátással szeretnék elmenni nyugdíjba. Van-e törvényi változás, van-e lehetőségem visszalépni az állami rendszerbe, vagy még mindig az az ING pénztár álláspontja, amit nekem mondtak, hogy mivel ez az ellátás nem nyugdíj, a kifizetésre még 4 évet várnom kell és addig az államtól kapott 75 %-ból kell megélnem! Én nem gondolom, hogy az volt a törvényalkotó eredeti szándéka, hogy a pénztártól kapandó 25 % nyugdíjra ennyit kelljen várni. Átlépésemkor az ING-be, holott mondtam, hogy év végén a kifizetés aktuális lesz, egyetlen szóval nem mondta az ügyintéző, hogy ez a jelenlegi állás szerint nem lehetséges, ezt nagyon nehezményezem, mert akkor lehet hogy visszaléptem volna az állami rendszerbe. Válaszát előre is megköszönve maradok tisztelettel: egy ügyfélszolgálatos kormánytisztviselő
A magán-nyugdíjpénztári kifizetés alapvető feltétele, hogy a pénztár tagja elérje az öregségi nyugdíjkorhatárt. Egy a parlament előtt lévő törvényjavaslat szerint a későbbiekben bármikor vissza lehet majd lépni az állami rendszerbe, ám ez ugyancsak az öregségi korhatár elérésekor hozhatna változást.
2012. augusztus. 23. 19:17
13.éve vagyok magannyugdíjpénztari tag az OTP.-nél, és nem is léptem vissza az államiba.14 évem van még a nyugdíjig/ha akkor egyáltalán lesz áll. nyugdíj/ 2011-ig havonta igen jelentős összeget fizettem a mgánnypt.-be,a megtakarításom tavaly év végén kb. 6 Mft.volt Kérdésem:érdemes-e maradni az OTP-nél -keveslem a megtakarítás összegét,mivel rossz portfólióba soroltak,és sokallom az egy pénztártagra eső éves költséget is/60eft/

Maradjak, vagy váltsak ??
Azt, hogy mi a legkedvezőbb megoldás ebben a helyzetben, csak Ön tudja eldönteni. Összevetheti az egyes pénztárak korábbi teljesítményét itt, illetve a megmaradt intézetek költségigényét összehasonlíthatja itt.
2012. augusztus. 23. 19:11
T.Szakértő! A Honvéd Önkéntes Magánnyugdíj Pénztár tagja vagyok. A dec.31-i elszámolásomat most nemrég kaptam kézhez. Egy csekély összeg van rajta, aminek a jutalékát szeptemberben szerettem volna felvenni. Most tudtam meg, hogy megszűnik a pénztár. 59 éves 50 %-os leszázalékolt vagyok, engem már nem hívnak be újabb felülvizsgálatra. Elhelyezkedni már az életemben nem tudok. Az összes pénzt nem adják ki csak ha elérem a 62 és fél évet. Most mit csináljak, mert többször érdeklődtem, de senki nem tud semmit.köszönöm!
Az önkéntes nyugdíjpénztári kifizetés csak a nyugdíjkorhatár betöltését követően lehetséges. Ugyanakkor az addig hátralevő évekre választhat új pénztárat a fennmaradtak közül, így addig is gyarapodik az eddig félretett összeg.
2012. augusztus. 23. 19:08
1   2   3   ...   14   15   16   17   18   19   20   ...   49   50   51