Szakértőnk válaszol
Kérdések-válaszok
Aranykor magánnyugdíj pénztári tag vagyok. Látom, hogy a léte kérdéses. Átvihetem-e a megtakarításom egy másik biztos pénztárba? Az államiba nem szeretnék visszalépni. Jogtalannak, és igazságtalanságnak tartom a kényszerüket!
Igen, de akinek a kasszája megszűnik, az is választhat másik pénztárat a végelszámolási eljárás megindításától számítva 30 napon belül. Amennyiben az esetleges megszűnés után nem tesz semmit, akkor a megtakarítása automatikusan visszakerül a tisztán állami nyugdíjrendszerbe.
2012. március. 21. 16:43
Kérdésem, van egy családiházunk ami hitellel terhelt. Ezt még nehezen fizetgetjük, még nincs felmondva. Vásároltunk a felnőtt gyermekünk részére egy panel lakást, ami szintén a mi nevünkön fut - a gyerek még tanuló. A munkanélküliség és az árfolyam miatt sajnos nem tudtuk fizetni, ezért ezt felmondta az OTP, s jelenleg az OTP faktoringnál van. Felvettünk 6,5 milliót és most 13,6 milliót követel a faktoring. Ha ezt a panel lakást árverezik vagyis eladja a végrehajtó, akkor mi lessz a fen maradó összeggel?? És mi történik a családi házzal, amin MKB-s hitel van. Mit tehetünk, hogy legalább az egyik lakást megtudjuk menteni? Az itthoni munkanélküliség miatt már külföldre kényszerültem dolgozni, itthagyva a kiskorú gyerekeket. Úgy gondolom mindent megteszünk, hogy meg tudjuk menteni a családi házat.
Amennyiben a lakás elárverezése nem nyújt fedezetet a hitel törlesztésére, a bank követelni fogja a fennmaradó részt is. Ha nincs esély baráti, vagy családi segítségre, és a családi háztól sem kívánnak megválni, akkor csak valamilyen áthidaló hitel nyújthat megoldást. Ezzel egyidőben a még nem felmondott hitel átütemezéséről lehet érdemes egyeztetést kezdeni a banknál.
2012. március. 19. 21:18
Devizahiteles vagyok, 2007-ben vettem fel. Sajnos a párom 2011. 07. 04-én elhunyt, itt maradtam nyakig a fizetnivalóval, számláról fizetem a hitelt, de sajnos állandó csúszásban vagyok, és sehonnan egy fillér segítséget nem kaptam. Kérdésem: igénybe tudom venni a rögzített árfolyamot? Mikor lesz végre kormányrendelet ezzel kapcsolatban? Kéthetente járok be a bankba, állítólag ők sem tudnak semmit.(1954-ben születtem, rokkantnyugdíjas vagyok.)
Az árfolyamrögzítést lehetővé tevő törvényt még nem fogadta el a parlament, arra vélhetően a következő hetekben kerül sor. Az előzetes tervek szerint a lehetőség áprilistól lesz nyitott, de az első hónapokban csak a közalkamazottak számára.
2012. március. 16. 17:50
Akik törlesztési késedelemben vannak, és nehéz helyzetbe kerültek, miért nem vehetik igénybe az árfolyam rögzítést? Sajnos én 2011 szeptember óta nem tudom rendszeresen fizetni a jelzálog hitelemet, és ha sikerül, akkor sem a teljes összeget. Nagyon el vagyok keseredve, mert munkám nincs, kiskorú gyermekemet egyedül nevelem, és eddig még érdembeli segítséget nem kaptam. Csak az volt a válasz a banktól, hogy fizessek mert baj lesz. Törlesztek, ha csekély mértékben is, de nem tudom hogy mi lesz, mert a bank sem értesít semmiről. Kérem ha tud tanácsot adni, tegye meg! Köszönöm
A Bankszövetség azt közölte, hogy mindazokat, akiknek 2011. szeptember 30. óta, 90 napot folyamatosan meghaladó, fennálló késedelme van, a pénzintézet írásban értesíti a devizahitel forintra történő átváltásról és az azt követő 25 százalék hitel-elengedési jogosultságról, valamint arról, hogy a forinthitel milyen induló adósság törlesztést jelent. Amennyiben ez nem érkezik meg, akkor mindenképpen fel kell keresni az illetékes bankot a hitel átütemezésének lehetőségeről.
2012. március. 12. 16:08
Szeretném megkérdezni, ha nem tudom fizetni a devizában felvett hitelemet, és már meghaladtam a 3 havi részletet is, milyen lépésekre számíthatok a bank részéről, vagy mit tehetnék, hogy ne veszítsem el a házamat, az otthonunkat?
Általában a bankok 3 havi törlesztés elmaradása után felmondják a hitelszerződést, tehát ilyenkor a fennálló tőketartozást és a hitel felmondásának díját egy összegben követeli a pénzintézet. Ha nem kapja meg a bank ezt az összeget, megindítja a fedezetül szolgáló ingatlan elárverezését, mivel a téli időszakra vonatkozó moratórium március 1-jén lejárt. Azonban ha eddig nem történt meg, mindenképpen fel kell venni a kapcsolatot a bankkal minél előbb, és valamilyen formában fizetési hajlandóságot mutatni, mert ezzel a szorult helyzetben nem kizárt, hogy közös megoldást lehet találni még a hitel felmondása előtt.
2012. március. 05. 16:17