Demján gazdaságélénkítésre használná az IMF-keretet
Demján Sándor szerint a magyar kabinetnek meg kell egyeznie a nemzetközi szervezetekről a hitelmegállapodás kapcsán. A kiutalt hitelkeret egy részét a vállalkozó szerint gazdaságösztönzési célokra kell fordítani.
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének elnöke a Dow Jonesnak nyilatkozott arról, hogy szerinte Magyarországnak 18-20 milliárd eurónyi hitelkeretre van szüksége, amelyből 15 milliárd elővigyázatossági célokat szolgálhatna, míg 3-5 milliárd eurót a gazdaság fejlesztésére és a foglalkoztatás bővítésére kellene fordítani.
A vállalkozó, aki a VOSZ vezetésén túlmenően a Európa egyik legnagyobb ingatlanfejlesztő csoportjában, a TriGranit Zrt.-ben is ellátja az elnöki feladatokat kifejtette: az IMF forrásainak felhasználása révén olyan pozícióba lehetne hozni a kisebb magyar vállalatokat, hogy azok a nagy multinacionális vállalatok beszállítójaként tevékenykedhessenek.
Emiatt Demján Sándor nem ért egyet a kormány azon kinyilvánított szándékával, hogy a nemzetközi szervezetek által felvett hitelkeretet kizárólag elővigyázatossági alapnak tekintsék, az ország pedig továbbra is a piacokról finanszírozza működését.
Az elnök a magyar gazdaság legfontosabb problémájának a történelmi okok miatt tőkeszegény magyar vállalati szektort tekinti. Szerinte emiatt szükséges a rendelkezésre álló forrásokat a foglalkoztatottság növelésére és a termelő ágazatok fejlesztésére fordítani.„Egyedül az élelmiszeripar fejlesztésével egymillió munkahelyet lehetne teremteni” – állítja a VOSZ elnöke, aki szerint a járműipar, a vegyipar és a gyógyszeripar is olyan ágazatnak számít, ahol a forrásjuttatások segítségével gyors növekedés idézhető elő.
Demján Sándor arról is beszélt, hogy Magyarországnak nem kell belépnie az eurózónába – szerinte ehelyett egy jó váltási árfolyamot kell elérni, amely az euróhoz képest 310-315 forintot jelent.