Jump to content

5+1 esélynövelő tipp az álláskereséshez

2012. 07. 18. 00:00

Állást találni nem könnyű, ezt már szinte mindenki tudja, aki valaha is keresett állást. Mégis van néhány olyan aranyszabály, amelynek a betartásával jelentősen megkönnyíthetjük a saját dolgunkat álláskereséskor. Hogy melyek is ezek? Megmutatjuk!

1. Ha van ismerősöd azon a területen, ahol munkát szeretnél vállalni, netán üresedés van a cégnél, ahol az egyik ismerősöd is dolgozik, ne habozz felhívni őt, és segítséget, támogatást kérni tőle! Ha az ismerős tisztában van a képességeiddel, és tudja, hogy jó munkaerő vagy, szívesen megemlíti majd a neved a cégnél. Egy jó ajánlás szinte mindig többet jelent, mint bármilyen remek motivációs levél.

2. Nem érdemes kétszáz helyre elküldened az önéletrajzodat. Igaz ugyan a mondás a vasak tűzben tartásáról, hiszen így nagyobb az esélyed a sikerre. Ám ha egyszerre nagyon sok helyre küldöd el a jelentkezésedet, akkor nem tudsz eléggé személyre szabott motivációs levelet küldeni. Egy jól megfogalmazott, tudatos motivációs levéllel sokkal sikeresebb lehetsz, mint egy több száz helyre elküldött motivációs levéllel. Így valószínűbb, hogy a munkát kínáló komolyan veszi a jelentkezésed.

3. Mentsd el a motivációs levelet és az önéletrajzot a saját, teljes neveden! Így amikor a címzett megkapja az e-mailedet, azonnal látni fogja a csatolmányokban is a neved, ezzel is elősegítve a könnyebb azonosítást.

4. A motivációs levél és az önéletrajz elküldése előtt érdemes azzal is növelned a jelentkezési esélyeidet, hogy kideríted, pontosan kinek kell címezned a pályázatodat. Így jóval személyesebb hangú levelet küldhetsz a potenciális munkaadódnak.

5. Csak olyan álláshirdetésre jelentkezz, amelyben valóban a képességeidnek való állásra keresnek embert. Ha elfogadsz egy olyan állást, amely valójában nem neked való, és túl sok kompromisszummal vagy lemondással jár a részedről, lehet, hogy tudtodon kívül egy sokkal jobb munkahely megnyerésétől esel el.

+1. Ha a hirdetésben kérik, mindenképp tüntesd fel a bérigényedet az önéletrajzodban! Írj valós bérigényt, vagyis azt, amennyit reálisnak tartasz az elvégzendő munka mennyisége és minősége alapján. Ha nem vagy biztos abban, hogy mennyit kérj, korábbi cikkünkből hasznos információkat kaphatsz a témában.




Fotó: FreeDigitalPhotos