Jump to content

5 tipp, ha életbiztosítást választasz

2012. 08. 17. 00:00

Életbiztosítást kötnél? Nem egyszerű a helyzet, hiszen nem elég, hogy számos pénzügyi szolgáltató kínál különböző csomagokat számodra, melyek közül ki kellene választanod a legjobbat, hanem ráadásul ennek a megtakarításnak számos formája létezik. Öt tippel próbálunk meg segíteni a megfelelő életbiztosítás kiválasztásában!

1. Mi a célod?

A szeretteid megélhetésének biztosítását szeretnéd megoldani, arra az esetre, ha veled történne valami, vagy hosszú távú befektetést szeretnél? Nem mindegy, ezért ezt a kérdést kell elsősorban tisztáznod, ha életbiztosítást választasz. Előbbi esetben egészség- és balesetbiztosítással is bővíthetjük a csomagot, míg utóbbi esetében – amellett, hogy biztosítja a család anyagi biztonságát végzetes baleset után – számos befektetési lehetőség közül választhatunk.

2. Mennyit tudsz félretenni?

Fontos meghatároznod azt is, hogy mennyit tudsz félretenni erre a célra, illetve hogy mekkora összegre lehet szüksége családodnak, ha netán valami baj történne. Az életbiztosításoknál választhatunk olyan konstrukciót, melybe bizonyos időközönként kell fizetnünk a díjat, míg más csomagok esetében a futamidő elején, egy ben kell átutalnunk a megfelelő összeget.

3. Tájékozódj több forrásból!

Ha életbiztosítást keresel, számtalan ajánlattal fogsz találkozni. A legnehezebb ezek összehasonlítása, hiszen az egyes társaságok akár teljesen eltérő feltételrendszert szabhatnak az ügyfelek számára. A befektetési célú életbiztosításoknál az egyik legfontosabb adat a teljes költség mutató (TKM) viszont szerencsére egy egységes szám, amelyet valamennyi biztosítónak közölnie kell. Próbáljunk azonban a lehető legtöbb forrásból tájékozódni, elvégre évekre szóló döntést kell hoznunk.

4. Jó üzlet az egészség

Az egészséges életmód melletti elköteleződés jó befektetés, mivel az életbiztosítások kockázati besorolásán, így a biztosítás díján is változtat az a tény, ha valaki nem dohányzik, rendszeresen sportol, csökkenti koleszterinszintjét és javít vérnyomásproblémáin. Magas biztosítási összeg választásakor a biztosítók a szerződést orvosi vizsgálatokhoz köthetik.

5. Vizsgáld felül a biztosításod!

A már megkötött szerződés rendszeres díjfizetése mellett arra is figyelj, hogy az adott biztosítás lépést tartson annak céljaival. Évente egyszer felül kell vizsgálni, nincs-e szükség változtatásra. Ennek okai lehetnek például, ha bővül a család, vagy valamilyen okból az adott időszakban kevesebbet tudsz csak fizetni a biztosítónak.



Fotó: FreeDigitalPhotos