Jump to content

Veszélyes sportok – a biztosítók szerint

2012. 08. 23. 00:00

Sportolni jó, sportolni egészséges – ez mind igaz, de mi a helyzet a sérülésekkel? Legyen valaki élsportoló vagy amatőr játékos, kisebb-nagyobb sérülés bárkit érhet a kedvenc mozgásformája közben. Egy óvatlan mozdulat, vagy egy balszerencsés pillanat elég ahhoz, hogy hosszú, hetekre hónapokra megváltoztassa az életünket, és alaposan megterhelje a pénztárcánkat.

A sérülések kezelése, az esetleges műtét, a munkaképtelen állapotban töltött hetek vagy hónapok miatti keresetkiesés sok gondot okozhat. Mit lehet ellene tenni? Talán mondjunk le az imádott sportról? Nem, dehogy! Keressünk egy jó biztosítást, amely garantálja, hogy ha bekövetkezne a baleset a pénztárcánk a lehető legkevésbé érzi meg a történteket.

Egy nemrég készült amerikai tanulmány összegyűjtötte, hogy az extrém sportokat nem tekintve mely sportágak esetében van a legnagyobb esély a sérülésre. Talán meglepő, de a tanulmány a legveszélyesebb sportágak között említi a kosárlabdát, a kerékpáros sportokat, a teniszt és a röplabdát. A felmérés eredményei szerint több, az olimpián is szereplő sportág esetében igaz, hogy 100, legalább egy éve rendszeresen sportoló ember közül átlagosan egy vagy kettő komolyabb balesetet szenved. Európában gyakran történnek balesetek futball, kézilabda és egyes atlétikai számok közben is.

Hogy mely testrészeink vannak leginkább veszélyben? A tanulmány szerint a leggyakoribbak a különböző fejsérülések, ezt követik a boka sérülései, a harmadik helyen pedig a kéz ujjainak sérülései állnak. Gyakoriak továbbá a térd, a váll, a csukló, valamint az alkar és a lábszár sérülései is. Előfordulhatnak az említett testrészek esetében rándulások, zúzódások, szakadások és törések – egyes biztosítók felkészültek az ilyen eseményekre, és mind egyéni, mind sportklubok, csapatok számára ajánlanak biztosításokat. A biztosítók garantálják, hogy a havi biztosítási díj fejében, ha szükség lenne rá, térítik a sportolás közben történt baleset következtében szükségessé vált kórházi kezelést, a műtét, valamint a csonttörés ellátásának költségeit.

Sokan közülünk hajlamosak azt gondolni, hogy sportbalesetek kizárólag az élsportolókkal történhetnek, azzal nem, aki hetente kétszer lejár a barátaival kosarazni. Pedig ez egyáltalán nem igaz: nem kell ahhoz élsportolónak lenni, hogy sportsérülést szenvedjünk. Éppen ezért fontos előre felkészülni, és bebiztosítani magunkat, hogy ha bármi történne velünk, minél könnyebben átvészeljük a regenerálódás időszakát.



Fotó: FreeDigitalPhotos