Most érdemes nyugdíjbiztosítást kötni!
Még jó néhány éved hátra van nyugdíjig, de már most elkezdenél takarékoskodni? Most különösen jó lehetőséget rejtenek a nyugdíjbiztosítások, amelyeket az állam január óta 20 százalékos adókedvezménnyel is támogat! Íme a részletek.
A nyugdíjcélú biztosítás mindazok számára jelenthet jó megoldást, akik idejében szeretnének gondoskodni idős koruk anyagi biztonságáról. A nyugdíjcélú biztosításoknak sok fajtája létezik, mielőtt egyik vagy másik mellett döntenénk, érdemes alaposan végiggondolni, hogy milyen elvárásaink vannak, és hogy mekkora összeget tudunk havonta félretenni. Ezenfelül a számunkra leginkább megfelelő íjcélú biztosítás kiválasztásához az egészségi állapotunkkal is számolnunk kell, hogy várhatóan hány év van még hátra a szerződés megkötésétől a nyugdíjig, és hogy más forrásokból - többek között az államtól - mekkora nyugdíjra számíthatunk.A nyugdíjcélú biztosításoknak létezik megtakarítási és járadékbiztosításos típusa is. A két változat között a különbség, hogy míg az előbbinek a tőkegyűjtés, az utóbbinak a járadékbiztosítás a legfőbb célja. Aki a megtakarítási biztosítás mellett dönt, az a futamidő végén kaphatja meg az összegyűjtött pénzt és a hozamot. A járadékbiztosításos típus esetén a biztosított akár élethosszig havi rendszerességgel kap járadékot, amely az államtól kapott nyugdíj kiegészítésére szolgál.
Bármelyiket is válasszuk, azt az állam idén január 1-je óta azzal támogatja, hogy adókedvezményt biztosít mellé. Ez azt jelenti, hogy az adott évben a biztosításra befizetett összeg 20 százalékát az adónkból pluszban átutalja a nyugdíjbiztosítónak, vagyis ezt a pénzt másra nem használhatjuk föl. Az állami segítség legfeljebb 130 ezer forint lehet éves szinten, és akkor jár, ha a nyugdíjbiztosításunk legalább 10 éves lejáratú.
Azt azonban jó, ha tudjuk, hogy a legtöbb biztosító a nyugdíjcélú biztosítások mellé nem ad tőke-, vagy hozamgaranciát, így az is megtörténhet, hogy a befektetés értéke idővel csökken.
Ha kiválasztottuk a számunkra legmegfelelőbb nyugdíjcélú biztosítási formát, már nincs más dolgunk, mint rendszeresen befizetni a vállalt összeget, és tartani magunkat a kezdeti elhatározásunkhoz, vagyis ahhoz, hogy kizárólag a nyugdíjba vonulás után, az állami nyugdíj kiegészítésére használjuk fel az időközben összegyűlt pénzt, és – ha tehetjük – nem használjuk fel más célokra azt.
Fotó: FreeDigitalPhotos