Jump to content

4 titok olyanoktól, akik mindig megkapják az állást

2014. 05. 12. 00:00

Mi kell ahhoz, hogy sikerüljön az állásinterjú? Néha nagyon apró dolgokon múlik a siker. Akár ilyen apró fogások segíthetnek elnyerni egy állást!

Ne csak az álláskereső oldalakra támaszkodj!

Ma már szinte minden munkakeresés az álláskereső oldalak felkeresésével kezdődik. Tény, hogy ezek kihagyhatatlan eszközei a munkakeresésnek. De az is igaz, hogy az itt olvasható álláshirdetések egy része már a feladás pillanatában betöltött. A hozzáértők éppen ezért azt javasolják, hogy éljünk az álláskereső oldalak nyújtotta lehetőségekkel, ám ne bízzuk a sorsunkat és a karrierünket kizárólag ezeknek a website-okra. Tekintsünk pusztán eszközként rájuk, amelyek segítségével megtudhatjuk, hogy mely cégek milyen képességekkel rendelkező embert keresnek éppen.

Okosan használják fel a 6 másodpercet

Egy néhány éve készült tanulmány eredményei szerint átlagosan mindössze 6 másodpercet töltenek egy önéletrajz megismerésével a HR-esek, majd ezen benyomások alapján döntenek arról, hogy behívják-e a jelentkezőt személyes interjúra vagy sem. Éppen ezért nagyon fontos, hogy a lehető legjobb legyen az önéletrajz és a motivációs levél kinézete, szerkezete, üzenete. Egy-egy karakteres, jól megjegyezhető, jellemző szót érdemes mindenképp elhelyezni a szövegben, a semmitmondó, közhelyes szavakat pedig feltétlenül kerülni kell. Tapasztalatok szerint a 11-es betűmérettel írott önéletrajzok a legsikeresebbek, érdemes ezzel a mérettel írni az anyagokat.

A közösségi média fontosabb, mint az önéletrajz

Az álláskeresőknek ma már igen nagy hangsúlyt kell fektetniük a közösségi média eszközeire. Ma már gyakorlatilag minden álláskeresőnek kell lennie digitális lábnyomának, amelyet a legtöbb munkaadó és HR-es feltérképez. Az már nem csak pletyka vagy városi legenda, hanem tény.

Érzelemkifejezés szavakkal

Jó tanács: ha email-ben pozitív választ kapsz a jelentkezésedre, eszedbe se jusson egy smiley-val reagálni rá, vagy telerakni felkiáltójelekkel a leveledet! Sokkal jobb, ha egy visszafogott, mégis lelkes egy-két mondattal reagálsz. Ugye te sem akarnád a célegyenesben elszúrni?


Fotó: FreeDigitalPhotos