1955-ös születésű vagyok,42 év munkaviszonnyal, mentőknél szerzett 4 év korkedvezménnyel, mikor mehetek nyugdíjba? A nyugdíjintézet nem ad választ, míg az országgyűlés nem dönt konkrétan.
Tisztelettel:Udvardi Pál
Mivel a hazai nyugdíjrendszer számos eleme átalakítás alatt áll, ezért mindenképpen muszáj megvárni az Országgyűlés határozatát, addig ugyanis bármilyen válasz pontatlan lenne.
2011. november. 27. 17:52
1951-ben születtem. 1993-ban leszázalékoltak 67 %-ra, melyet 1998-ban 50 %-ra változtattak, mivel nem volt munkaviszonyom rendszeres szocialis segélyt kaptam, később elhelyezkedtem és azóta is dolgozom. A kérdésem a következő. Mivel betöltöttem a rám vonatkozó nyugdij korhatárt /37 év/ és munkaviszonban állok, továbbra is folyósitják részemre jovőre 27000 Ft szocialis ellátást.
köszönettel Zabb Ferencné
A kormány tervei szerint megszűnik a rokkantsági nyugdíj, a rendszeres szociális járadék és az átmeneti járadék, ezek helyét egy egységes táppénzszerű ellátást veszi majd át. Ám erről még nem született döntés a parlamentben, így pontos válasz egyelőre nem adható erre a kérdésre.
2011. november. 27. 17:48
2007 március 6-óta előrehozott csökkentett nyugdíjban vagyok. 35 éves munkaviszonyom van. Jövőre kapok-e emelést és ha március 6-án betöltöm a 62. évemet akkor átsorolnak-e tényleges nyugdíjasnak. 2012-ben betöltött 62.évem után kapnék özvegyi nyugdíjat, fogok-e kapni és mennyit? Köszönöm a választ.
Az Országgyűlés előtt lévő törvényjavaslat értelmében 2012. január 1-jétől megszűnnek a korhatár előtti különböző nyugdíjazási formák, köztük az előrehozott öregségi nyugdíj is. A már folyósított korai nyugdíjakat az elképzelés szerint korhatár előtti ellátásként kell azonos összegben – a 2012 januári nyugdíjemelés mértékével növelve – továbbfolyósítani – gyakorlatilag az öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséig. Pontos választ azonban a lakóhely szerint illetékes regionális nyugdíjbiztosítási igazgatóság tud adni.
2011. november. 17. 09:25
Mit jelent a BUBOR kifejezés?
Mi a kapcsolat a BUBOR és a MNB által közölt alapkamat között?
A BUBOR az egyes bankok által a budapesti bankközi piacon egymás közötti rövid lejáratú hitelnyújtásai során alkalmazott kamatlábak átlaga, melyet a Magyar Nemzeti Bank számol minden banki munkanapra. Az alapkamatot ugyancsak a jegybank határozza meg a gazdaság helyzete és a pénzpiac alakulásának megfelelően. Mivel ez az iránymutató ráta, így változtatása mozgatja a BUBOR mértékét is. Tehát ha emelkedik a jegybanki alapkamat, akkor minden bizonnyal magasabb lesz a bankok egymás között alkalmazott kamatszintje is.
Kérdésem a devizahitellel kapcsolatos. A végtörlesztés iránt érdeklődöm: Befektetéssel kombinált CHF alapú lakáshitelem van. A visszafizetendő összeg egyharmada visszavásárolható hozamban van, a maradékra forint hitelt kellene felvenni. 16 év van még hátra. A jelenlegi bankom még saját ügyfelei részére nem dolgozott ki programot. /Várt a MNB monetáris tanács alapkamat döntésére./ Mit csináljak? Várjam meg a bank ajánlatát, v.keressek más bankot? Esetleg a "hiteltársulat" eredményét? Meddig érdemes várni? Várom válaszukat.
Ilyen esetben mindenképp célszerű megvárni a bank ajánlatát. Ha esetleg ezt magától nem közli, akkor a pénzintézet illetékesét érdemes felkeresni. Ráadásul a végtörlesztési szándékot egészen december 30-ig be lehet jelenteni.